Kiekvienos veislės katės išvaizdos standartai yra numatyti pasaulyje pripažintų asociacijų. Veislynui priklausančios katės yra vertinamos asociacijų teisėjų Kačių parodose ekspertizės metu. Priklausomai nuo turimo katės titulo, jos puikius įvertinimus iš skirtingų teisėjų privalo gauti periodiškai,kad galėtų būti veisiamos toliau.

Ne paslaptis, jog bėgant metams šiek tiek keičiasi veisėjo vizijose kuriamos katės idealas. Atsiranda tam tikros “mados”, siekiamybė, kurias aprėpia katės galvos forma, snukio ilgis, žandikaulio, smakro dydis, ausys ir kiti duomenys. Vieni veisėjai yra ištikimi klasikiniam,senajam tipui,tuo tarpu kiti-siekia naujovių. Tai diskutuotinas klausimas ir teisingo atsakymo nėra 🙂

Kačiukai dažnai parduodami “tik veisimui”, “tik namams” arba “veisimui arba namams”.

Kuo jie skiriasi?

Pirmiausia, kokiam tipui priklauso parduodamas kačiukas,sprendžia veisėjas,kilus klausimams pasitaręs su klubu arba teisėjais parodų metu. Veislynuose visi kačiukai turi kilmės dokumentus,tai reiškia,jog abu tėvai nuolat dalyvauja parodose ir yra puikiai vertinami teisėjų. Todėl dažniausiai tokių kačių palikuonys taip pat yra atitinkantys visus pagrindinius veislei keliamus standartus. Toks kačiukas gali būti parduodamas tiek veisimui,tiek namams, kaip puikus šeimos draugas.

Kartais atsitinka taip,jog kačiukas dėl tam tikrų priežasčių gimsta turėdamas veisimui netinkamus duomenis (pavyzdžiui laužta uodega, neteisingas sąkandis). Toks kačiukas veisėjo sprendimu parduodamas tik namams. Taip pat būna tarp veisėjų kergimo susitarimai,kai tam tikros vados neatsižvelgiant į jų kokybę parduodamos tik namams.

Kačiukai “tik veisimui” veisėjo nuomone ne tik atitinka pagrindinius veislei keliamus reikalavimus, bet gerokai juos pranoksta, tai reiškia veisėjas įžvelgia jame gerokai didesnį potencialą, atsižvelgdamas į aukščiau išvardintus rodiklius. Tokie kačiukai dažniausiai kainuoja brangiai, kelis kartus brangiau už kačiuką “namams” ar “namams arba veisimui”.

Be abejo, priežasčių, kodėl kačiukas priklauso vienam ar kitam tipui gali būti labai daug, tai yra tik pagrindinės. Visada geriausia klausti veisėjo konkrečiu atveju.

Mūsų veislyną kačiukai, parduoti namams, palieka kastruoti/sterilizuoti.

Šiame straipsnyje pateikta informacija yra asmeninė veislyno “Aksoma” nuosavybė, todėl griežtai draudžiama nenurodant šaltinio platinti puslapyje pateiktą medžiagą.